Ondřej KocmanSlužbyInternetový marketingSpráva PPC kampaní → Příklady kalkulace reklamních PPC kampaní

Příklady kalkulace reklamních PPC kampaní

Příklady kalkulace reklamních PPC kampaní

Níže pro přehled uvadím příklady kalkulace reklamních PPC kampaní pro menší a střední projekty.

Drobný podnikatel — OSVČ

Pan Karel je advokát a má svojí advokátní kancelář s jednou zaměstnankyní a chce prostřednictvím PPC reklamy zviditelnit své služby na internetu.

Reklamní PPC kampaně mu nastavím v systémech AdWords a Sklik, které budu pravidelně vyhodnocovat a optimalizovat pro výkon. Zabere mi to cca 30 minut týdně pro každý systém tj. 4 hodiny měsíčně.

Pan Karel mi tedy bude za moji práci platit měsíčně 4 800 Kč a do každého reklamního systému bude měsíčně vkládat 8 000 Kč. Celkově (včetně mé práce) to tedy pana Karla vyjde na 20 800 Kč měsíčně.

Vyplatí se to?

Pan Karel z PPC kampaní získá každý měsíc cca 4 000 cílených návštěvníků (tj. jen těch který mají zájem o jím nabízené služby) a pokud bude mít 1% konverzní poměr, tak získá každý měsíc 40 klientů. Cena za konverzi bude 520 Kč. Panu Karlovi se investice vyplatí, protože zisk z 40 klientů bude převyšovat investici na PPC kampaně.

Praxe

V praxi to funguje tak, že pan Karel ani nestíhá vyřizovat všechny poptávky z internetu, tak kampaně vypínám a zapínám dle potřeby. To je výhoda PPC reklamy — lze reagovat pružně a dle potřeb klienta.

Menší projekt

Firma pana Michala provozuje internetový obchod s oblečením, které dováží ze zahraničí a chce pomocí PPC reklamy zvýšit prodeje.

Reklamní PPC kampaně, které budou obsáhlejší, s více klíčovými slovy oproti předešlému případu, mu nastavím v systémech AdWords a Sklik, které budu pravidelně vyhodnocovat a optimalizovat pro výkon. Zabere mi to cca 1 hodinu týdně pro každý systém tj. 8 hodin měsíčně.

Pan Michal mi tedy bude za moji práci platit měsíčně 9 600 Kč a do každého reklamního systému bude měsíčně vkládat 20 000 Kč. Celkově (včetně mé práce) to tedy pana Michala vyjde na 49 600 Kč měsíčně.

Vyplatí se to?

Firma pana Michala z PPC kampaní získá každý měsíc cca 13 333 cílených návštěvníků (tj. jen těch který mají zájem o jím nabízené oblečení) a pokud bude mít 4% konverzní poměr, tak získá každý měsíc 533 zákazníků. Cena za konverzi bude 93 Kč. Firmě pana Michala se investice vyplatí, protože zisk z 533 objednávek bude převyšovat investici na PPC kampaně.

Praxe

Roční investice cca 600 tisíc se klientovi vyplácí. Důležité je také nespoléhat jen na PPC reklamu, ale řešit marketing komplexně.

Závěrem

Výše uvedené příklady slouží jen pro získání základní představy o tom jak může vypadat rozpočet na reklamní PPC kampaně. Hodnoty jsou jen orientační z roku 2018 a v praxi se liší případ od případu a zejména od nastavení, které je vždy individuální a s klienty ho řeším dle jejich požadavků, možností a s ohledem na jejich obor podnikání apod. — ideálně komplexně v rámci internetového marketingu.

Zadavatele PPC reklamy by měla zajímat především cena za konverzi — celkový rozpočet na kampaň není už tak důležitý.Ondřej Kocman

Jak se mnou navazát spolupráci?

Napište mi e-mail, zjistíme možnosti spolupráce a domluvíme se na dalším postupu anebo si můžete objednat služby online přímo z mého webu. ;-)

Ondřej Kocman

Ondřej Kocman — internetový marketing a strategie
senior marketingový konzultant a tvůrce webů

Sledujte mě na Facebooku! Sledujte mě na Twitteru! Sledujte mě na Instagramu!

Tento web využívá soubory cookies a jeho užíváním s tím souhlasíte.

Mapa stránek | RSS

© 2002 - 2021 Ondřej Kocman — Všechna práva vyhrazena.