Ondřej KocmanSlužbyInternetový marketingSpráva PPC kampaní → Příklady kalkulace reklamních PPC kampaní

Příklady kalkulace reklamních PPC kampaní

Příklady kalkulace reklamních PPC kampaní

Níže pro přehled uvadím příklady kalkulace reklamních PPC kampaní pro menší a střední projekty.

Drobný podnikatel — OSVČ

Pan Karel je advokát a má svojí advokátní kancelář s jednou zaměstnankyní a chce prostřednictvím PPC reklamy zviditelnit své služby na internetu.

Reklamní PPC kampaně mu nastavím v systémech AdWords a Sklik, které budu pravidelně vyhodnocovat a optimalizovat pro výkon. Zabere mi to cca 30 minut týdně pro každý systém tj. 4 hodiny měsíčně.

Pan Karel mi tedy bude za moji práci platit měsíčně 4 800 Kč a do každého reklamního systému bude měsíčně vkládat 8 000 Kč. Celkově (včetně mé práce) to tedy pana Karla vyjde na 20 800 Kč měsíčně.

Vyplatí se to?

Pan Karel z PPC kampaní získá každý měsíc cca 4 000 cílených návštěvníků (tj. jen těch který mají zájem o jím nabízené služby) a pokud bude mít 1% konverzní poměr, tak získá každý měsíc 40 klientů. Cena za konverzi bude 520 Kč. Panu Karlovi se investice vyplatí, protože zisk z 40 klientů bude převyšovat investici na PPC kampaně.

Menší projekt

Firma pana Michala provozuje internetový obchod s oblečením, které dováží ze zahraničí a chce pomocí PPC reklamy zvýšit prodeje.

Reklamní PPC kampaně, které budou obsáhlejší, s více klíčovými slovy oproti předešlému případu, mu nastavím v systémech AdWords a Sklik, které budu pravidelně vyhodnocovat a optimalizovat pro výkon. Zabere mi to cca 1 hodinu týdně pro každý systém tj. 8 hodin měsíčně.

Pan Michal mi tedy bude za moji práci platit měsíčně 9 600 Kč a do každého reklamního systému bude měsíčně vkládat 20 000 Kč. Celkově (včetně mé práce) to tedy pana Michala vyjde na 49 600 Kč měsíčně.

Vyplatí se to?

Firma pana Michala z PPC kampaní získá každý měsíc cca 13 333 cílených návštěvníků (tj. jen těch který mají zájem o jím nabízené oblečení) a pokud bude mít 4% konverzní poměr, tak získá každý měsíc 533 zákazníků. Cena za konverzi bude 93 Kč. Firmě pana Michala se investice vyplatí, protože zisk z 533 objednávek bude převyšovat investici na PPC kampaně.

Závěrem

Výše uvedené příklady slouží jen pro získání základní představy o tom jak může vypadat rozpočet na reklamní PPC kampaně. Hodnoty jsou jen orientační a v praxi se liší případ od případu a zejména od nastavení, které je vždy individuální a s klienty ho řeším dle jejich požadavků, možností a s ohledem na jejich obor podnikání apod. — ideálně komplexně v rámci internetového marketingu.

Zadavatele PPC reklamy by měla zajímat především cena za konverzi — celkový rozpočet na kampaň není už tak důležitý.Ondřej Kocman

Jak se mnou navazát spolupráci?

Kontaktujte mne, zjistíme možnosti spolupráce a domluvíme se na dalším postupu anebo si můžete objednat služby přímo z mého webu.

Ondřej Kocman

Ondřej Kocman — internetový marketing a strategie
Tel.: +420 777 185 806

Sledujte mě na Facebooku! Sledujte mě na Twitteru! Sledujte mě na Google+! Sledujte mě na Instagramu!

Tento web využívá soubory cookies a jeho užíváním s tím souhlasíte.

Mapa stránek | RSS

© 2002 - 2019 Ondřej Kocman — Všechna práva vyhrazena.