Ondřej KocmanBlog → Propojení mezi fulltextovým vyhledáváním Seznamu, Sklikem a katalogem Firmy.cz aneb proč to neříct, tak jak to v praxi funguje

Propojení mezi fulltextovým vyhledáváním Seznamu, Sklikem a katalogem Firmy.cz aneb proč to neříct, tak jak to v praxi funguje

Propojení mezi fulltextovým vyhledáváním Seznamu, Sklikem a katalogem Firmy.cz

Dnes jsem si přečetl na blogu Lukáše Pítra rozhovor Dušana Janovského o Seznamu a mám radost, že v článku zaznělo, že zápis z firmy.cz nebo odkazového katalogu Seznamu je výrazný signál pro kvalitu stránky čímž se potvrzuje propojení firmy.cz a vyhledávání. Stejně tak má vliv propagace v Skliku na SERP i když Dušan v článku tvrdí, že může být jen nepřímý. V důsledku je to však jedno o jaké propojení nebo vliv jde. Zkrátka pokud budete platit Seznamu za sklik a zápisy na firmy.cz budete se zobrazovat výše ve výsledcích hledání.

Mrzí mě, že všeobecně Seznam tvrdí, že tomu tak není a praxe je přitom jiná. Mám to osobně vyzkoušeno a stejně tak i mnozí moji kolegové z oboru. Pokud má někdo jiné zkušenosti/názor, tak budu rád za komentář.

Publikováno 22. 4. 2015 12:52 Autor článku Ondřej Kocman

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

2 komentářů

  1. Jirka 1. 5. 2015 10:15

    Souhlasím fulltextové vyhledávání není spravedlivé a upřednostňuje ty kteří platí Seznamu za propagaci, ale asi to nemá smysl řešit, je potřeba se tomu přizpůsobit.

  2. Jakub Novotný 1. 5. 2015 19:50

    Každý zkušenější uživatel internetu proto Seznam k vyhledávání nepoužívá. Bohužel pořád převažují ti nezkušení a to je právě ten problém. Zbytečně tak cpeme peníze do Seznamu jen proto, že je navštěvovaný masou ovcí.

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář

«

»


Tento web využívá soubory cookies a jeho užíváním s tím souhlasíte.

Mapa stránek | RSS

© 2002 - 2021 Ondřej Kocman — Všechna práva vyhrazena.