Ondřej KocmanBlog → Podíl masa v klobáse je také SEO

Podíl masa v klobáse je také SEO

Podíl masa v klobáse je také SEO

Pokud víme, že o pozicích ve výsledcích hledání (SERP) mimojiné rozhoduje i značka a kvalita produktu, tak musíme přijmout fakt, že SEO ovlivňuje i třeba podíl masa v klobáse. Takže výrobce klobás, pokud chce zvýšit objem a kvalitu návštěvnosti u svého eshopu, by měl v rámci SEO zvýšit i podíl masa v klobáse. — Ne, nedělám si legraci, je to tak.

SEO tak víceméně může být cokoliv např. spotřeba benzínu u auta, podíl bavlny v tričku, stáří a historie firmy, reklama v rádiu, klasické billboardy, PR apod. — to vše totiž má vliv na hledání ve vyhledávačích.

Podle této logiky by byla SEO vším! Což je samozřejmě úplný nesmysl, kterého se někteří drží jako věřící helvétské víry.

Je to absurdní — to co z SEO vlastně vzniklo nebo respektive jak jí určitá skupina lidí chápe a vnímá. Vše patří pod marketing a žádná SEO neexistuje. Je úsměvné, když mi Marek Prokop řekne, že nejlepší SEO je reklama v televizi.

Publikováno 24. 3. 2017 15:25 Autor článku Ondřej Kocman

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

4 komentářů

 1. Jiřik 28. 3. 2017 17:47

  Ještě doplním, že třeba i teroristický útok je také hodně účinná SEO např. pro zpravodajské weby.

 2. OK 30. 3. 2017 12:30

  Je to tak. SEO v tomto pojetí může být v zásadě cokoliv. Otázkou je zda-li je toto pojetí správné. Mě to přijde trochu jako v Kocourkově.

 3. Jiřik 30. 3. 2017 16:51

  A pokud je majitel ještě zároveň i ministrem financí, tak to je pak úplně nejvíc nejlepší SEO. 😛

 4. MB 18. 4. 2017 10:41

  Extrémní, ale zajímavé vnímaní SEO. Myslím, že dnešní SEO úzce souvisí a prolíná se do online marketingu a je těžké určit jeho přesnou hranici. Obor je stále ještě pořád mladý, vyvíjí se a je možné ho tudíž vnímat rozdílně.

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář

«

»


Tento web využívá soubory cookies a jeho užíváním s tím souhlasíte.

Mapa stránek | RSS

© 2002 - 2021 Ondřej Kocman — Všechna práva vyhrazena.