Ondřej Kocman → Blog → Neřešte Google, řešte sebe
Prodloužený meta description, featured snippets se neustále vyvíjí — co pro ně platí dnes, nemusí platit zítra, Google umí údajně rozpoznat odkazy ze spamových domén od nepřirozených (uměle získaných) odkazů, 7. února pravděpodobně proběhl update Google algoritmu a mnohé další podobné informace zaplavují nejrůznější blogy na internetu a řešitelé vyhledávačů tyto plky hltají a přemýšlejí jak něco na svém webu „poladí“ a díky tomu se posunou na SERP nahoru.
Tohle smýšlení ovšem považuji za špatné. Je přece na Googlu a jiných vyhledávačích, aby zajišťovaly co nejrelevantnější výsledky hledání — jak to udělají mě nezajímá, je to jejich práce. A když to budou dělat špatně, tak je vyměním a přestanu používat. Zajímá mě, abych měl já kvalitní obsah a odváděl dobře svoji práci — pak věřím, že budu přirozenou cestou lépe na internetu k nalezení a že mě budou druzí doporučovat nebo můžu začít své služby propagovat pomocí marketingu. Ale řešit jakým způsobem někdo nebo něco pracuje, abych to mohl využít pro svůj prospěch považuji za špatné. Stačí dodržovat technické standardy, nechat vyhledávače dělat to co se od nich očekává a soustředit se na sebe (na obsah) — to je správná cesta.
Trenéra hokejového útočníka nezajímá jakým způsobem hráč míří a v jaké ruce drží hokejku, ale jak hraje a kolik dává gólů.Ondřej Kocman
10. 12. 2017 13:48
Ondřej Kocman
Tento web využívá soubory cookies a jeho užíváním s tím souhlasíte.
© 2002 - 2022 Ondřej Kocman — Všechna práva vyhrazena.
Klíčová je otázka: Proč lidi zajímá jak fungují vyhledávače? Odpověď je: Aby je mohli ovlivňovat! Tak tomu bylo, je a bude a těžko se to změní… 🙂
A to je Jirko špatně. Lidi nemá zajímat nějaký algoritmus Googlu, to jak funguje, ale to zda-li jsou tak dobrý, aby si ty přední pozice vůbec zasloužili. Existují webové standardy, veřejně přístupné rady a doporučení od vyhledávačů, takže kdo chce, tak ví jak má technicky udělat web a dál už rozhoduje kvalita obsahu a marketing. A SEO je tak akorát mrtvá pseudověda. 🙂
Souhlasím, ale vždycky tu budou ti, kteří takto budou přemýšlet a chovat se podle toho. A jak s nimi pak chceš vést tento nerovný konkurenční boj? Je to pravda, ale kdo chce vydělávat tak se takto chovat nemůže. Internet je džungle a je potřeba se přizpůsobit. Bohužel.
MN → To si nemyslím, jde to dělat čistě a zároveň efektivně. A záleží na každém z nás jaké hodnoty uznává a jakým stylem chce podnikat.
Mám stejný názor a posílám odkaz kamarádovi k přečtení. Řekl bych, že je tato vlastnost blízká zejména nám v Česku – všechno co jde tak přechytračíme, přečůráme a přelstíme. Je to smutné.
Ondřeji problém je, že třeba Google jen těžko vyměníš za jiný vyhledávač. Má už tak silnou celosvětovou pozici, že to nejde a to je mnohem větší problém než SEO.