Ondřej KocmanBlog → Dokonalý vyhledávač — čistě teoreticky

Dokonalý vyhledávač — čistě teoreticky

Dokonalý vyhledávač

Představme si, jen čistě teoreticky, dokonalý vyhledávač, který by vždy našel to co bychom chtěli nebo hledali. Byl by tak dokonalý, že by znal naše představy, požadavky a přání a našel by pro nás vždy ten nejlepší produkt, službu nebo informaci. Co by pak nastalo? Celá pseudověda s názvem SEO, všichni rádoby SEO konzultanti a šamani by se mohli jít klouzat. Optimalizace pro vyhledávače by totiž zcela zmizela a přestala existovat.

A jaká je pointa této myšlenky? Upozornit na fakt, že pseudověda SEO využívá jen nedokonalosti třetích firem — vyhledávačů. A to je potřeba si uvědomit, že tady probíhá jakési „přechytračování“ vyhledávačů a snaha o jejich ovlivnění pro svůj nebo nečí prospěch. Tak by to být ovšem nemělo. V zájmu všech, kteří na internetu jsou by mělo být, aby nabízeli co nejkvalitnější, nejlepší a nejvýhodnější zboží, služby nebo informace a na to je třeba se soustředit především — nikoliv na to jak šidit třetí firmy (vyhledávače).

Dodržování technických webových standardů, kvalitní obsah a marketing jsou přece klíčem k úspěchu, nikoliv SEO.Ondřej Kocman

Publikováno 25. 11. 2017 10:56 Autor článku Ondřej Kocman

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář

«

»


Tento web využívá soubory cookies a jeho užíváním s tím souhlasíte.

Mapa stránek | RSS

© 2002 - 2021 Ondřej Kocman — Všechna práva vyhrazena.