Ondřej KocmanBlog → Dojmy z pražského WordCampu 2014

Dojmy z pražského WordCampu 2014

Dojmy z pražského WordCampu 2014

Konference věnovaná redakčnímu systému WordPress proběhla v sobotu 22. 2. 2014 v prostorách Impact HUBu na Smíchově. Jednalo se vůbec o první takto rozsáhlé setkání tohoto druhu, které vzniklo díky skalním fanouškům WordPressu, sponzorům jako např. hosting Wedos, Bluehost aj. a také za podpory centrály WordCampu v USA.

Jak to vše probíhalo?

Po vystání fronty začínájící od vchodu se nás tam sešlo určitě přes dvěstovky v poměru odhaduji 95% muži a 5% ženy. Každý zúčastněný byl uvítán trikem a propagačními předměty a nasměrován do té správné místnosti. Přednášky začaly okolo desáté a byly rozděleny na skupiny pro vývojáře a uživatele. V přestávkách se u baget, obložených rohlíků a zákusků debatovalo, vysvětlovalo a domlouvalo vše možné.

Mé dojmy z WordCampu

O WordCampu jsem se dozvěděl z Facebooku a rozhodl se, že ho navštívím zejména proto, abych se potkal a seznámil s lidmi podobným zájmů a také abych se něco dozvěděl. Obojí bylo z části splněno. Přednášky ve vývojářské sekci byly určitě zajímavé, myslím, že z každé z nich jsem si něco odnesl – minimálně inspiraci. Začnu teď více používat CSS preprocesory, mixiny a custom post types.

Od developerů do uživatelské sekce jsem zavítal na Marka Prokopa a Pavla Ungra. Marek Prokop mě trošičku zklamal, povídal (záměrně píši povídal nikoli přednášel) velice všeobecně o svých začátcích a blozích a víceméně i přes to, že svůj prostor přesáhl o čtvrthodiny, nic moc, na to jaký je odborník, neřekl. Řešila se třeba délka článků na blozích, že by neměly být moc dlouhé a jak k jejich propagaci využívat sociální sítě. Tady si myslím a budu tím Markovi trochu oponovat, že článek přece může být dlouhý jak chce. Pokud mám co napsat, tak nevidím důvod proč se omezovat na určitou délku. Obsah má být přirozený, unikátní s informativní hodnotou a délka článku je podle mě zcela vedlejší. Propagace na sociálních sítí místo „mrtvých“ RSS – jasná věc.

Pavel Ungr z Markeťákova předvedl zajimávý přehled SEO pluginu pro WordPress spolu s komentářem. Určitě to bylo zajímavé zejména pro uživatele, kteří díky pluginům mohou svépomocí (bez nutnosti programování) zajistit praktické rozšíření funkcí WordPressu a udělat web z pohledu technického SEO kvalitnější.

Afterparty v klubu Phenomen

Po šesté hodině vyrazily menší skupinky wordpressáků směrem ke klubu Phenomen, který otevíral až od sedmi, takže se stihla před tím ještě večeře hned nad klubem v Potrefené huse. Dole se pak už jen zvolna popíjelo a debatovalo o těch internetech. Akce se myslím povedla a už se těším na další setkání.

Několik fotek z WordCampu 2014

Publikováno 23. 2. 2014 8:42 Autor článku Ondřej Kocman

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

2 komentářů

  1. […] V sobotu 22.2. (tedy včera), se konal v pražském HUBu první český Wordcamp. […]

  2. […] vás zajímají podrobnější postřehy, tak doporučím některé články účastníků (1, 2, […]

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář

«

»


Tento web využívá soubory cookies a jeho užíváním s tím souhlasíte.

Mapa stránek | RSS

© 2002 - 2021 Ondřej Kocman — Všechna práva vyhrazena.