Ondřej KocmanBlog → Bacha na SEO kazatele!

Bacha na SEO kazatele!

Bacha na SEO kazatele!

Setkali jste se už někdy se SEO kazatelem? Víte jak ho odhalit? Může to být klidně člověk sedící vedle vás ve vlaku nebo v tramvaji nebo vám může zavolat, napsat email, může být na vás milý, usměvavý a najednou vám začne cosi trojpísmeného vysvětlovat a nabízet…

Podle čeho ho poznat?

 1. SEO kazatel věří v tyto tři kouzelná písmena jako věřící v příchod Kašpara, Melichara a Baltazara a tuto svoji víru šíří a káže všem svým ovečkám.
 2. Ovečkám a všem kteří mu naslouchají vysvětluje, že “to SEO” zkrátka potřebují jako prase drbání a že bez té “SEO optimalizace” to rozhodně v tom světě nezvládnou.
 3. SEO kazatel vám bude vysvěltovat, že čím víc odkazů na vás bude směřovat, tím budete mít lepší pozice ve vyhledávačích a že se vám to určitě vyplatí.
 4. SEO kazatel vám bude ty přední pozice ve vyhledávačích slibovat — za měsíční paušál.
 5. SEO kazatel vám bude nabízet budování zpětných odkazů a psaní stovek PR článků ze stovek serverů — opět za měsíční paušál.
 6. Samozřejmě jako správný SEO kazatel vám bude ty přední pozice garantovat!
 7. Připravte se na to, že mu chvílemi vůbec nebudete rozumět a bude vám trapné se na všechno neustále vyptávat. Bude vám hustit do hlavy výrazy, zkratky a hlášky o kterých neslyšel ani Zdeněk Pohlreich.
 8. A když po roce zjistíte, že se vlastně pro vás vůbec nic nezměnilo, kromě toho, že jste o “půl mega” lehčí, že zisky máte pořád stejné a on vám bude tvrdit ze statistik, že máte vyšší návštěvnost, tak budete na to jeho roční SEO koukat jako pětikilovej datel. A to se nebavím o tom, že vám díky jeho spamování (vaším jménem) internetových diskuzí, blogů a jiných webů úmělými odkazy a články může navíc i zkazit jméno a pověst.

Rada co dělat, když se setkáte se SEO kazatelem? Utíkejte pryč! 🙂Ondřej Kocman

Publikováno 13. 12. 2017 8:35 Autor článku Ondřej Kocman

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

4 komentářů

 1. Valy 18. 12. 2017 17:15

  A proto se nikdy nedomlouvám s takovými lidmi na paušálech nýbrž na provizi z akvizice což je vaším jazykem konverze. Jinak pěkně a vtipně napsáno. 🙂

 2. Jiřik 26. 12. 2017 9:39

  Amen. Výstižné Ondro 🙂

 3. Hardy 27. 12. 2017 21:15

  Měl jsem také bohužel to potěšení s jedním SEO šamanem… Stálo mě to jen 60 tis. Dnes řeším jen PPC a sociální sítě a jsem s efektivností naprosto spokojen. Žádná SEO správa, kupované odkazy, články a kdoví co dalšího…

 4. Tomáš 17. 5. 2018 20:47

  Taky zajímavý pohled na SEO 🙂 Půl pravdy na tom je.

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář

«

»


Tento web využívá soubory cookies a jeho užíváním s tím souhlasíte.

Mapa stránek | RSS

© 2002 - 2021 Ondřej Kocman — Všechna práva vyhrazena.