Ondřej KocmanBlog → Linkbuilding je obelhávání vyhledávačů

Linkbuilding je obelhávání vyhledávačů

Vytváření odkazů za účelem dosažení lepších pozic ve vyhledávačích je normální podvod. Je potřeba si uvědomit, že zpětné odkazy ovlivňují pozice v SERP a pokud je začnete uměle vytvářet nebo nakupovat, tak tím nepřirozeně ovlivňujete výsledky hledání. Dopouštíte se tak obelhávání vyhledávačů pro vlastní prospěch — což je podvod.

Je to podobné jako kdyby nějaká firma u vás v ulici měřila průměrný hluk a vy jste u jejich mikrofonu schválně dělali rámus a ovlivňovali tak jejich měření, třeba proto, aby tam v noci zákázali provoz tramvají.

Možná namítnete, že když to dělají ostatní a vy nebudete, tak budete proti konkurenci v nevýhodě. Odpověděl bych na to otázkou: Když budou ostatní krást a skákat z oken, tak budete také?

Podvědomí na internetu lze zvyšovat férově a přirozeně, internetový marketing tohle umí.

Publikováno 16. 3. 2017 13:28 Autor článku Ondřej Kocman

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

7 komentářů

 1. Jiřik 18. 3. 2017 14:27

  Vtipný je že tuto podvodnou metodu školí i většina předních markeťáků. 🙂

 2. OK 28. 3. 2017 14:48

  Já bych si dokázal představit místo školení linkbuildingu školení ve smyslu „vytváření podmínek pro přirozené získávání pupularity na internetu“ …

 3. Vašek 5. 4. 2017 17:20

  Link building je budování vztahů 🙂 Kupování odkazů není link building ale placená reklama. Link building se správně dělá tak, že o někom píšeš a on se o tobě také zmíní. O přispívání hodnotných příspěvků do diskuzí.

  Podívej se sem 🙂 http://www.podstavec.cz/co-je-linkbuilding-a-kdo-je-linkbuilder/

 4. OK 6. 4. 2017 16:42

  Budování vztahů není linkbuilding, ale PR stejně tak, když o někom píšeš. A přispívání hodnotných komentářů do diskuzí, jen za účelem získání odkazů, je normální obelhávání vyhledávačů.

  Článek jsem četl a připadá mi, že si autor plete PR s linkbuildingem.

  A pokud autor článku píše, že „neplacené pozice jsou z principu efektivnější a bezpečnější“ a teď nárážím hlavně na slovo „bezpečnější“, tak si musí přece uvědomovat, že linkbuilding není úplně košer. 🙂 A to je pointa celého mého článku. 😉

  A ještě mi tam přišla úsměvná věta, že „úkolem linkbuildera není získávání zpětných odkazů“… 🙂

 5. Jiřik 7. 4. 2017 12:30

  Mě se líbí jak vždycky někdo vymyslí nějakou vlastní definici, tak jak se mu to hodí do krámu a pak vznikne takový blábol. Říct, že úkolem linkbuildera není získávat zpětné odkazy je stejné jako říct, že úkolem prodavačky není prodávat nebo pekaře péct.

 6. Dan 7. 4. 2017 16:13

  Podívejte se co říkají o linkbuildingu např. tyto zdroje, které jsem v rychlosti našel:

  Budování zpětných odkazů (neboli linkbuilding) je jednou z off-page metod optimalizace pro vyhledávače.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Linkbuilding

  Linkbuilding je proces vytváření zpětných odkazů. Můžou vznikat přirozeně, cíleně tvořeny anebo automaticky. Důvodem je snaha získat větší autoritu u vyhledávačů, přivést na své stránky nové návštěvníky anebo prosazovat svou značku na trhu.
  http://seopedia.cz/wiki/Linkbuilding

  Link building – cílené budování zpětných odkazů se nazvývá link building. Tvůrci webových se snaží sehnat co nejvíce zpětných odkazů, které by z jiných stránek vedly na jejich web. Větší množství zpětných odkazů může přinést lepší pozice v vyhledávačích.
  https://it-slovnik.cz/pojem/link-building/

  Linkbuilding je budování zpětných odkazů. Je to velmi dlouhodobá záležitost. Prakticky se jedná o získávání odkazů z cizích stránek za použití nejrůznějších metod. Zpětné odkazy získáváme proto, abychom zvýšili hodnocení našeho webu v očích vyhledávačů. Původní myšlenka jejich tvůrců byla taková, že čím více zpětných odkazů na daný web vede, tím je kvalitnější, jelikož na něho ostatní odkazují a tím pádem jej doporučují.

  S tím, jak se tento fakt rozšířil mezi veřejnost, začali si lidé hromadně zpětné odkazy na svůj web kupovat. Tím byl narušen původní záměr tvůrců vyhledávačů. Postupně už tedy nestačilo nakoupit velký počet odkazů – naopak, v současnosti za to vyhledávače penalizují.
  https://www.cstechnologies.cz/slovnik-pojmu-linkbuilding-detail-3034

  Budování zpětných odkazů – linkbuilding
  Chcete, aby se Váš web vydělával? Budete tedy potřebovat kvalitní zpětné odkazy, které posílí webové stránky v očích vyhledávačů.
  http://www.martinsimko.cz/linkbuilding

  Kvalitní linkbuilding či jinak také budování zpětných odkazů nebo off-page SEO je dlouhodobá činnost, při které se snažím pro své klienty zajistit maximum zajímavých zpětných odkazů.
  https://linki.cz/

 7. OK 7. 4. 2017 18:30

  A tom co je linkbuilding snad nikdo nepochybuje, to je myslím jasné. Jenom ještě doplním, že nevidím problém, když někdo napíše článek z důvodu, že chce něco sdělit (nějakou myšlenku/názor/postup apod.) a vloží do něj související odkazy, ale dělat to obráceně už mi přijde nefér. A to právě linkbuildéři většinou dělají – umisťují na internetu články a přispívají do diskuzí jen za účelem získání odkazů.

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář

«

»


Tento web využívá soubory cookies a jeho užíváním s tím souhlasíte.

Změna vzhledu | RSS

© 2002 - 2017 Ondřej Kocman — Všechna práva vyhrazena.