Ondřej KocmanBlog → Bacha na SEO kazatele!

Bacha na SEO kazatele!

SEO kazatel: A tak vzniklo SEO!

Setkali jste se už někdy se SEO kazatelem? Víte jak ho odhalit? Může to být klidně člověk sedící vedle vás ve vlaku nebo v tramvaji nebo vám může zavolat, napsat email, může být na vás milý, usměvavý a najednou vám začne cosi trojpísmeného vysvětlovat a nabízet…

Podle čeho ho poznat?

 1. SEO kazatel věří v tyto tři kouzelná písmena jako věřící v příchod Kašpara, Melichara a Baltazara a tuto svoji víru šíří a káže všem svým ovečkám.
 2. Ovečkám a všem kteří mu naslouchají vysvětluje, že “to SEO” zkrátka potřebují jako prase drbání a že bez té “SEO optimalizace” to rozhodně v tom světě nezvládnou.
 3. SEO kazatel vám bude vysvěltovat, že čím víc odkazů na vás bude směřovat, tím budete mít lepší pozice ve vyhledávačích a že se vám to určitě vyplatí.
 4. SEO kazatel vám bude ty přední pozice ve vyhledávačích slibovat — za měsíční paušál.
 5. SEO kazatel vám bude nabízet budování zpětných odkazů a psaní stovek PR článků ze stovek serverů — opět za měsíční paušál.
 6. Samozřejmě jako správný SEO kazatel vám bude ty přední pozice garantovat!
 7. Připravte se na to, že mu chvílemi vůbec nebudete rozumět a bude vám trapné se na všechno neustále vyptávat. Bude vám hustit do hlavy výrazy, zkratky a hlášky o kterých neslyšel ani Zdeněk Pohlreich.
 8. A když po roce zjistíte, že se vlastně pro vás vůbec nic nezměnilo, kromě toho, že jste o “půl mega” lehčí, že zisky máte pořád stejné a on vám bude tvrdit ze statistik, že máte vyšší návštěvnost, tak budete na to jeho roční SEO koukat jako pětikilovej datel. A to se nebavím o tom, že vám díky jeho spamování internetových diskuzí, blogů a jiných webů úmělými odkazy a články může navíc i zkazit jméno a pověst.

Rada co dělat, když se setkáte se SEO kazatelem? Utíkejte pryč! 🙂Ondřej Kocman

Související články z mého blogu, které stojí za přečtení

Publikováno 13. 12. 2017 8:35 Autor článku Ondřej Kocman

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

3 komentáře

 1. Valy 18. 12. 2017 17:15

  A proto se nikdy nedomlouvám s takovými lidmi na paušálech nýbrž na provizi z akvizice což je vaším jazykem konverze. Jinak pěkně a vtipně napsáno. 🙂

 2. Jiřik 26. 12. 2017 9:39

  Amen. Výstižné Ondro 🙂

 3. Hardy 27. 12. 2017 21:15

  Měl jsem také bohužel to potěšení s jedním SEO šamanem… Stálo mě to jen 60 tis. Dnes řeším jen PPC a sociální sítě a jsem s efektivností naprosto spokojen. Žádná SEO správa, kupované odkazy, články a kdoví co dalšího…

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář

«

»


Tento web využívá soubory cookies a jeho užíváním s tím souhlasíte.

Mapa stránek | Změna vzhledu | RSS

© 2002 - 2018 Ondřej Kocman — Všechna práva vyhrazena.